fbpx

PRAKTICKÉ INFO

Pripravujeme pre Teba a Tvojich priateľov 31. ročník pešej mládežníckej púte Muráň-Levoča, ktorá sa bude konať od 27.6. do 2.7. 2023.

– Registrácia bude prebiehať v Muráni v areáli kostola v utorok 27. 6. 2023 od 17:00. Cesta od zastávky bude značená – určite to nájdete! Ak by ste prišli skôr, môžete si vybehnúť na Muránsky hrad – je odtiaľ pekný výhľad na okolie.  Ráno sa odchádza hneď po sv. omši.

– Púť sa začína sv. omšou v utorok o 20:00 v Muráni a oficiálne končí v sobotu polnočnou omšou na Levočskej hore. Účastnícky poplatok je 30 eur pre študentov a 40 eur pre pracujúcich, platí sa na mieste.

Ubytovanie

Ubytovanie je možné v školách/telocvičniach (Muráň, Hranovnica, Spišský Štvrtok, Levoča), všeúčelová hala (Telgárt), prípadne v stanoch. Mať so sebou stan nieje podmienkou.

safety day-1

Putovanie

Na úvod – nebojte sa! Nie je to nič hrozné a zvládne to každý, kto chce! Prvé dva dni prejdeme približne po 22 km a druhé dva dni putovania po cca 12 km, striedavo po lesných cestách, aj v premávke. Putujeme v skupinách, kde je čas na rozhovor, spievanie, hry atď. Počas putovania je prestávka na obed a prácu v skupinách. Veľké batohy sa cez deň prevážajú autami, takže sa netreba báť túry so 60-kilovým batohom. Ale určite si nezabudnite doniesť menší batoh,
v ktorom si budete so sebou nosiť jedlo, vodu, pršiplášť a iné veci, ktoré budete potrebovať počas putovania.

put-403

Čo so sebou?

Každý skúsený pútnik to už ovláda, ale pre tých menej skúsených, prípadne zábudlivých je tu zoznam vecí, ktoré by ste si nemali zabudnúť priniesť so sebou:

  • oblečenie do každého počasia – putuje sa v každom počasí, takže netreba zabudnúť niečo proti slnku, opaľovací krém a pršiplášť, tiež niečo teplé – na Levočskej hore býva zima,
  • pohodlnú obuv – aspoň 2 páry,
  • fľašu na vodu
  • karimatka, spacák, doklady, lieky, hygienické potreby,
  • Sväté písmo,
  • hudobný nástroj,
  • ešus alebo misku (na polievku), pohár na čaj/vodu
  • prípadne stan – kto nechce spať v telocvični/škole/hale ale vonku.

Stravovanie

Chlieb a voda je pre každého pútnika zabezpečená. Ostatnú stravu si každý zabezpečuje sám, ale obyvatelia obcí cez ktoré prechádzame majú dobrý zvyk že nás vždy niečím pohostia (poliecka, klobásky, koláče…), takže nieje potrebné brať si toho so sebou veľa. Okrem toho sú v každej dedinke malé obchody, kde sa dá čo to kúpiť.

IMG_7285Doprava

Do Muráňa sa dá dostať autobusom, prípadne sa dá ísť vlakom do Červenej Skaly a odtiaľ autobusom alebo pešo. Ak sa nazbierate väčšia skupina, na vlaku sa dá vybaviť skupinová zľava. Ak by bol záujem, dá sa po vás prísť do Červenej Skaly autom. Všetko sa dá dohodnúť, len sa nám treba ozvať ;o).

Tu sú kontakty na pár ľudí, ktorí budú mať na starosti organizovanejší odchod na púť z rôznych miest Slovenska, prípadne vám budú vedieť poradiť čo a ako, čiže sa im môžete ozvať. Ak idete ako väčšia skupinka, môžete nám na mail poslať kontakt na vás, aby sa k vám prípadne mohol pridať niekto, kto ide sám.

Info – Janko Gombala – 0915 893 678

Čadca – Martin Potočiar – 0944 981 687

Orava – Michal Flajs – 0908 238 464

Zvolen – Megy Spišková – 0911 896 867

Nitra, Levice – Adam Jurík – 0944 828 482

Varín, Žilina – Evka Halúsková – 0944 535 691

Bratislava – Martin Prieložný – 0918 871 661

Topoľčany – Dominika Balková – 0904 595 271

Partizánske a Bošany – Cyril/Peter Bôžik – 0948 606 860